Podpořte Kauce na bydlení v nové sbírce na Donio

Žádosti rodičů samoživitelů o poskytnutí kauce na bydlení každým dnem rostou. Během prvních šesti měsíců tohoto roku jsme již obdrželi téměř 200 žádostí a uhradili kauce ve výši 924 920 Kč. To je už nyní stejný objem jako za celý loňský rok 2020, kdy jsme uhradili 50 kaucí v celkové výši 951 362 Kč.

Abychom mohli navýšit kapacitu programu Kauce na bydlení a podpořit tak více rodin samoživitelů na cestě k jejich spokojenému bydlení, rozhodli jsme se i pro založení sbírky na platformě DONIO, která sdružuje projekty pomáhající druhým. Podpořte rodiny s dětmi touto cestou… děkujeme!

Kolik přispějete, záleží na Vás. Cílová částka sbírky není stanovena a sbírka je omezena na 60 dnů. Kauce na bydlení často představuje několikanásobek měsíčního nájmu. My například říkáme, že už 100 korun pomoci zajistí jednomu dítěti první noc klidného spánku v jeho novém domově.

Vlastní domov je zázrak

Denně v přijatých žádostech vidíme příběhy fungujících rodin s dětmi, pro které je ale jednorázový výdaj 25.000 korun na kauci nepředstavitelně vysoká položka.

Vlastní domov má většina z nás zajištěn, ale pro některé rodiny s dětmi je pro jeho získání překážkou právě kauce na bydlení jako jednorázový výdaj, na který nemají naspořené prostředky. Naspořit si na kauci bytu je pro mnoho samoživitelek na hrozně dlouhou dobu.

Podpora v podobě Kauce na bydlení je pak pro tyto rodiny skoro jako zázrak. Více takových příběhů najdete zde na našem webu.

Na Kauce na bydlení přispívají už dnes naši dárci i jinými cestami. Přes transparentní účet se zapojují dárci z řad veřejnosti, za což jsme velmi rádi a všem dárcům ze srdce děkujeme za rodiče samoživitele a jejich děti, kterým jejich příspěvky poskytly bezpečný a důstojný domov.  Přispívat je možné jak přímo na náš transparentní účet 888555577/5500, tak přes portál DARUJME.CZ (Kauce na bydlení – Bydlím tedy jsem | Darujme.cz) a nyní tedy i přes Donio. všechny informace o tom, jak nás podpořit, najdete v sekci Podpořte nás zde na našem webu. 

Děkujeme, že se zajímáte, děkujeme, že pomáháte s námi!

Bydlím, tedy jsem
Podpořte nás v aktuální sbírce
Komentáře